Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Opis efektu

Projekt łączył współpracę partnerów instytucjonalnych z sześciu krajów w celu wzajemnego inspirowania się dobrymi praktykami w dziedzinie wspierania rozwoju strat-up-ów. Zgodnie z planem działań partnera polskiego, praktycznym rezultatem udziału w transnarodowej wymianie doświadczeń było poszerzenie działań realizowanych w  regionalnym programie operacyjnym dla województwa podkarpackiego (działania 1.3. RPO WP na lata 2014-2020) o parki biznesu.

Rozwiązanie polega na utworzeniu parku biznesu w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (RARR). W wyniku uczestnictwa w projekcie transnarodowym podjęto nowe działania networkingowe dla startupów w biznes parku. W planach jest również stworzenie systemu wsparcia crowdfundingu dla regionalnych startupów. Działania zaplanowane w projekcie poprawiają ofertę usługową skierowaną do startupów. Rezultaty projektu pokazują modelową ścieżkę transferu praktyk międzynarodowych na politykę regionalną. 

Opis użyteczności

Wartością dodaną rozwiązania jest wykorzystanie uczestnictwa w międzynarodowym programie współpracy do identyfikacji potrzeb i potencjału do realizacji działań projektowanych na szczeblu regionalnym w ramach polityki spójności. Rekomenduje się zastosowanie takiego aktywnego i kreatywnego podejścia w różnych obszarach tematycznych i sektorowych polityki spójności na poziomie regionalnym (np. samorząd regionalny, agencje rozwoju regionalnego) lub lokalnym (np. Biura ZIT, gminy, powiaty).  

Ocena użyteczności

Rozwiązanie rekomendowane przez ekspertów jako dobra praktyka. 

Link do strony

Link do strony Interreg Europe 2014-2020 

Program

Interreg Europa 

Numer projektu

OSS 

Tytuł projektu

OSS 

Obszar tematyczny

Edukacja i podnoszenie kompetencji na rynku pracy 

Obszar horyzontalny

Przedsiębiorczość 

Opis dostępności

Rozwiązanie jest neutralne wobec grup docelowych ze specjalnymi potrzebami.