Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pomysł na wyrównanie szans dzieci i młodzieży z miejskich podwórek (streetworking)

Opis efektu

Efektem jest szereg lokalnych działań zmierzających do poprawy integracji młodych ludzi zarówno z rówieśnikami, jak i w społeczeństwie, połączonych z rewitalizacją przestrzeni miejskiej. Zrealizowano 3 miniprojekty streetworkingowe na podwórkach i jeden w instytucji kultury, a także zajęcia, wycieczki, festyny sąsiedzkie oraz  polsko-litewskie obozy przetrwania i spływ kajakowy.

Wartością dodaną było połączenie dwóch typów działań (inwestycyjnych - rewitalizacja) i miękkich (praca streetworkerów i aktywizacja dzieci i młodzieży) w jednym projekcie. Uwzględniono fakt, że otoczenie, w którym ludzie spędzają czas, wpływa na nich i ulepszono je tak, by mogli tam się czuć lepiej. W streetworkingu dzieci i młodzież poprzez ciekawe zajęcia mają szansę lepiej poznać siebie, rozwinąć poczucie własnej wartości, współpracować i poznawać świat. Młodzi uczestnicy mieli wpływ na tematykę swoich miniprojektów, odkrywali i rozwijali swoje pasje oraz poznali rówieśników z Litwy. 

Opis użyteczności

Projekt może stanowić wzór rewitalizacji społecznej i integracji społeczności lokalnych. Potencjalnymi odbiorcami rozwiązania są: pedagodzy, animatorzy społeczni, trenerzy i wykładowcy prowadzący szkolenia i przedmioty dotyczące animacji społecznej, władze samorządowe, jednostki organizacyjne pomocy społecznej, organizacje prowadzące świetlice. 

Ocena użyteczności

Rozwiązanie wyróżniające się w ocenie ekspertów 

Link do strony

Program

Interreg VA Polska-Litwa 

Numer projektu

LT-PL-1R-015 

Tytuł projektu

Teraz czas na zmiany 

Obszar tematyczny

Edukacja i podnoszenie kompetencji na rynku pracy 

Obszar horyzontalny

Współpraca instytucji 

Opis dostępności

Rozwiązanie jest neutralne wobec grup docelowych ze specjalnymi potrzebami.