Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Komplet narzędzi dla turystów "Wędrowanie bez plecaka"

Opis efektu

W wyniku projektu powstał produkt turystyczny zakładający współpracę między obiektami noclegowymi, połączonymi w szlak w formie pętli przez pogranicze. Aby pokazać walory, jakimi cechuje się pogranicze, przygotowano następujące narzędzia:

  • aplikacja ze stroną internetową,
  • folder wizerunkowy,
  • przewodniki,
  • newsletter,
  • serial,
  • spot.

Zorganizowano także wizytę studyjną blogerów oraz dwie duże imprezy promujące turystykę pieszą. Przede wszystkim uwagę zwraca spójna przyrodniczo, geograficznie, estetycznie i historycznie narracja oraz identyfikacja promocyjna i wizualna przedsięwzięcia. Istotną wartością dodaną jest liczba i różnorodność szlaków ujęta w funkcjonalnej wyszukiwarce uwzględniającej potrzeby i oczekiwania dobrze zdefiniowanych grup turystów. Wartość stanowi także pozyskanie do współpracy wielu operatorów gastronomicznych i noclegowych, co tworzy realne wsparcie organizacyjne dla turystów wybierających się w te rejony. Produkt z pewnością ułatwia różnym grupom turystów organizację pobytu turystycznego, jak również zachęca ich do wybrania tego regionu na cel wizyty.

Opis użyteczności

Efekty projektu mogą być wykorzystywane z powodzeniem we wszystkich rejonach, w których promuje się turystykę pieszą. Podjęcie wspólnego działania różnych podmiotów na rzecz stworzenia kompleksowej oferty turystycznej jest możliwe na wszystkich obszarach, także tych, które wydają się „nieturystyczne”.  

Ocena użyteczności

Rozwiązanie rekomendowane przez ekspertów jako dobra praktyka. 

Link do strony

Link do strony Carpathia

Program

Interreg VA Polska-Słowacja   

Numer projektu

PLSK.01.01.00-18-0044/16-00 

Tytuł projektu

Wędrowanie bez plecaka – wykorzystanie i promocja zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodnicze 

Obszar tematyczny

Kultura i turystyka 

Obszar horyzontalny

Przedsiębiorczość 

Opis dostępności

Rozwiązanie odpowiada na potrzeby następujących grup:

  • osoby nie(do)widzące,
  • osoby z niepełnosprawnością ruchową,
  • osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Dokonano inwentaryzacji szlaków biorąc także pod uwagę dostępność dla osób niepełnosprawnych (obiekty noclegowe, szlaki i ich etapy dla osób z niepełnosprawnościami). Strona internetowa i aplikacja zawierają możliwość filtrowania szlaków pod kątem miejsc przyjaznych osobom niepełnosprawnym, rodzinom z dziećmi, seniorom. W e-narzędziach zastosowano standardy WCAG2.