Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Baza wiedzy i cyfrowe narzędzia ochrony konsumentów przed szkodliwymi materiałami zawierającymi EDC

Opis efektu

Celem projektu jest zmiana zachowań konsumenckich, która ma wspierać poprawę stanu środowiska naturalnego. Edukacja w ramach projektu skierowana jest do instytucji miejskich, małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych.

Głównym rozwiązaniem projektu jest baza wiedzy oraz aplikacje cyfrowe dotyczące szkodliwości materiałów zawierających EDC (związki endokrynnie aktywne – substancje zaburzające działanie układu hormonalnego człowieka). W ramach bazy wiedzy dostępne są broszury informacyjne oraz animacje edukacyjne.

Częścią projektu jest także aplikacja umożliwiająca badanie narażenia na substancje EDC w domu i w biurze oraz pozwalająca zweryfikować wiedzę o szkodliwości produktów z tworzyw sztucznych. Baza wiedzy i aplikacje cyfrowe wspierają edukację instytucji i wybranych gałęzi biznesu odnośnie do szkodliwości materiałów zawierających EDC. 

Opis użyteczności

Rozwiązanie stanowi inspirujący przykład metody budowania świadomości ekologicznej i może być wykorzystane do realizacji innych projektów poruszających podobną problematykę lub też dla której element behawioralny, tj. zmiana nawyków konsumenckich jest istotnym warunkiem realizacji celu projektu. Z efektów tego projektu mogą korzystać miasta i instytucje miejskie, stowarzyszenia biznesowe i wybrane gałęzie biznesu (hotelarstwo, gastronomia), NGO, ogół społeczeństwa, decydenci.  

Ocena użyteczności

Rozwiązanie rekomendowane przez ekspertów jako dobra praktyka. 

Link do strony

Program

Interreg Region Morza Bałtyckiego 

Numer projektu

NonHazCity 2 

Tytuł projektu

NonHazCity 2 

Obszar tematyczny

Zachowanie i ochrona środowiska 

Obszar horyzontalny

Przedsiębiorczość 

Opis dostępności

Rozwiązanie jest neutralne wobec grup docelowych ze specjalnymi potrzebami.